FOTOGRAFIA ŚLUBNA – MARCIN SAŁAGACKI

Krótko o tym, kim jestem i co mogę Wam zaoferować w zakresie fotografii…

Fakt, że fotografia ślubna jest dla mnie pasją, którą staram się wciąż rozwijać jest oczywiste, inaczej nie robiłbym tego, a tej strony nigdy by nie było. Dlatego nie chcę Was, drodzy czytelnicy zanudzać opowieściami o miłości do fotografii. Zamiast tego pokrótce opiszę kim jestem oraz czym są dla mnie zdjęcia ślubne i co ważniejsze czym pozostaną dla Was, Pary Młodej.

Każdy ślub to nowe wyzwanie dla fotografa – nowe miejsca, ludzie, niepowtarzalne momenty, które powinny stać się pamiątka dla Pary Młodej.

Fotografia ślubna to przede wszystkim wyzwanie, ale i zobowiązanie. Każdy ślub jest inny, każda para młoda jest inna, a więc i zdjęcia ślubne powinny oddawać charakter i klimat, tak przecież wyjątkowy i zawsze niepowtarzalny dla tych chwil. Fotograf na ślub czy wesele powinien cechować się entuzjazmem, choć często skrywanym, by nie wnosić dodatkowych emocji w dniu, w którym ich i tak nie brakuje. Skupieniem, opanowaniem i empatią, by nic nie umknęło jego uwadze, a każdy uchwycony kadr był unikalny. Odpowiedzialnością, by nie zawieść pokładanych w nim nadziei. Kreatywnością, by zawsze szukać nowych rozwiązań, kadrów i wybrać tą najlepszą opcje działania w krytycznych momentach.

Fotografia ślubna to coś więcej niż zwykła dokumentacja zdjęciowa ważnych chwil…to przede wszystkim reportaż emocji towarzyszących tym momentom, zatrzymywanie w kadrze gestów, łez, radości. I choć zdjęcia są niemą formą sztuki, powinny przemawiać do ich odbiorców, dlatego też fotograf powinien posiadać umiejętność patrzenia nie tylko oczami, dostrzegania tego, czego inni nie widzą.

Nie łatwo jest opisać słowami jak ogromną radość daje fotografia ślubna. Pozwala fotografowi na dyskretne wniknięcie w świat pełen wzruszeń i radości, łez i uśmiechów, oddania i przywiązania. Bez naruszania tak kruchych i ulotnych chwil daje szansę na zatrzymanie tych obrazów, na stworzenie wyjątkowej opowieści ze spełnianego właśnie marzenia, która nie straci nic na ważności, nawet gdy czas zacznie zacierać ślady wspomnień. Każde zdjęcie ma niewidoczny podpis… podpis myśli jakie towarzyszą osobom ujętym w kadrach.

W Portfolio możecie obejrzeć zdjęcia ślubne wykonane przeze mnie na przestrzeni lat, a przygotowana Oferta mam nadzieję, że pomoże wybrać Wam zakres mojej pracy. W razie pytań proszę o Kontakt.

Miejscem gdzie najczęściej wykonuję zdjęcia ślubne jest Łódź, ale dojadę wszędzie tam, gdzie tylko będę mógł Wam towarzyszyć fotografując ten wyjątkowy dzień. Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok... i wiele innych, a do wszystkich z centrum Polski tak samo łatwo dojechać :)

Dobre fotografie ślubne to wiecznie żywe obrazy, które mimo upływu lat będą w stanie przywołać wspomnienia z tego dnia.


Portfolio

Przygotowania

Ostatnie i skrupulatnie zaplanowane przygotowania ślubne, to czas pełny napięcia, ekscytacji i radości. Podczas kiedy Pan Młody może spokojnie zając się wiązaniem krawatu czy odbiorem kwiatów, Panna Młoda ma jeszcze wizytę u fryzjera oraz wizażystki. Wraz z upływem godzin rośnie natężenie emocji, a to doskonałe warunki dla fotografa, by towarzysząc Wam mógł wykonać pierwsze zdjęcia ślubne z tak ważnego dnia w Waszym życiu.

Ślub

Niezależnie od tego czy ślub ma miejsce w Kościele, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego w końcu jednak nadchodzi ta uroczysta chwila wieńcząca wszystkie przygotowania i zarazem otwierająca nowa drogę dwojga zakochanych ludzi... Szczere wzruszenia podczas składania przysięgi małżeńskiej, czy symbolika obecna przy nakładaniu obrączek to te chwile, która zatrzymane na fotografiach powinny być wiecznie żywą pamiątką.

Wesele

Ceremonia zaślubin za Wami, więc pora wyruszyć na sale weselną gdzie po uroczystym powitaniu, ciepłym posiłku i głośnych toastach czas oficjalnie zainaugurować wesele i zaprosić wszystkich przybyłych gości na parkiet prezentując Wasz pierwszy taniec. Tradycyjne 'sto lat', krojenie weselnego tortu, wspólne śpiewy, zabawy, mnóstwo uśmiechów, radości, pozytywnych wibracji, a wszystko to zatrzymane na unikalnych zdjęciach.

Plener

Kiedy już opadną emocje związane ze ślubem i odzyskacie siły witalne po hucznym weselu warto pomyśleć o sesji w plenerze, która będzie stanowić miłe uzupełnienie reportażu zdjęciowego. Ważne, by wybrać odpowiednie miejsce na plener, miejsce które będzie odpowiadać Waszej naturze, w którego klimacie będziecie czuć się swobodnie i które pozwoli stworzyć niezapomnianą i unikatową, fotograficzną charakterystykę Waszego uczucia.


Partnerzy

  • Stowarzyszenie Krótka Piłka
  • Artenso
  • AMA Design
  • No Name
  • Mateo Reklama
  • Excellent Films
  • Marta Zalega